Przejdź do zawartości
Przewodnik po Mnogości
ustawienia

Deklaracja dostępności

Staramy się, na miarę naszych możliwości, uczynić nasze treści dostępnymi dla wszystkich. Nasza strona spełnia wiele kryteriów dla poziomu AAA, najwyższego z trzech poziomów dostępności wyróżnionych przez wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych.

Testujemy dostępność dla czytników ekranowych na kilku przeglądarkach z Narratorem dostępnym na Windowsie. Narrator współpracuje ze stroną dobrze, ma tylko problem z wymową niektórych wyrazów, np. sformułowania „alterzy”, o czym dodajemy informację w wizualnie ukrytych dopiskach, kiedy tylko takie błędy wyłapiemy. Przejście do głównej zawartości za pomocą linku cofa nas z powrotem do samego początku strony, jeżeli próbujemy nawigować za pomocą strzałek, ale jest to problem samego Narratora. Aby go obejść, należy po kliknięciu linku wcisnąć klawisz tab, a później cofnąć się do nagłówka pierwszego poziomu za pomocą strzałki w górę.

Część z nas bardzo dobrze zna frustrację, którą mogą przynieść wizualne zmiany strony, do której wyglądu zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Dlatego staramy się ogarniczać takie zmiany do minimum, ale nie jesteśmy w stu procentach zadowolone z wyglądu niektórych elementów na stronie (ta nieszczęsna ikonka ustawień), więc będziemy je poprawiać, aż uzyskamy efekt, który będzie warty pozostawienia. Będziemy także czasami przenosić niektóre treści, bo nasza koncepcja, jak to wszystko pogrupować w jasny i przejrzysty sposób, jeszcze się nie do końca uformowała.

Strona może nie być kompatybilna ze starszymi przeglądarkami.

Jeżeli jest coś, co utrudnia wam korzystanie ze strony, napiszcie do nas na systemteczowegochaosu@gmail.com (nie musicie się przejmować zasadami pisania oficjalnych maili, jeżeli was one przerastają, zwykłe „cześć” i treść waszej wiadomości też będą w porządku). Rozwiążemy wasz problem, jeżeli nie będzie przekraczał naszych umiejętności albo zasobów czasowych (może i jesteśmy licznym zespołem, ale i tak mamy tylko jedno ciało i tylko jeden przydział dwudziestu czterech godzin na dobę).

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2023