Przejdź do zawartości
Przewodnik po Mnogości
ustawienia

System Tęczowego Chaosu

Jesteśmy zamieszkującym jedno fizyczne ciało zgrupowaniem osób, które funkcjonuje pod nazwą System Tęczowego Chaosu. Chaos odnosi się do tego, co dzieje się w naszej głowie, bo na zewnątrz jesteśmy raczej dość zorganizowane. Tęczowy, jak by się można było domyślić, wziął się z naszego dużego powiązania ze społecznością LGBTQ+, a także reprezentuje naszą różnorodność – w sensie metaforycznym, a dla niektórych także dosłownym (kilkoro z nas ma synestezję) jesteśmy pełną gamą najróżniejszych kolorów. Niewiele można o nas powiedzieć, żeby odnosiło się to do wszystkich, poza tym, że bardzo się od siebie różnimy. Dlatego kiedy piszemy „my”, najczęściej mamy na myśli tylko część z nas. Zbiorowo używamy pseudonimu Chaos i zaimków ona/ich, a w niektórych okolicznościach oni/ich. Oprócz Przewodnika po Mnogości prowadzimy także kanał na YouTubie i stoimy za stworzeniem angielskiego testera zaimków i imion.

Naszą misją jest zabiegać o tolerancję i równouprawnienie dla osób mnogich i wszystkich innych marginalizowanych grup. Marzymy o tym, żeby w przyszłości przestać się maskować przed społeczeństwem, ale do tego jeszcze długa droga. Całym sercem podpisujemy się pod mnogim manifestem The Crisses. Nic o nas bez nas. Nie będziecie nas dłużej definiować.

W kwestii naszej mnogości jesteśmy poligenicznym, zapełnionym introjektowymi, polifragmentowanym, wielorakim, blurianowym i poliświadomym systemem po traumie. Nie postrzegamy swojej mnogości jako zaburzenia, bo pomimo wszystkich trudności, jakie się z nią wiążą, lepiej funkcjonujemy w codziennym życiu dzięki temu, że możemy się nawzajem wspierać.

Część zespołu tworzącego Przewodnik po Mnogości: