Przejdź do zawartości
Przewodnik po Mnogości
Wybierz język🇵🇱
🇵🇱
🇺🇸
ustawienia i dostępność

Przydatne aplikacje

Wedle naszej wiedzy jedynymi aplikacjami stworzonymi specjalnie dla systemów są Simply Plural i Lighthouse, ale istnieje sporo innych, które można przystosować do mnogich celów. Opisujemy tutaj kilka pomysłów, z którymi spotkałośmy się w społeczności. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie zainstalować czegoś na telefonie, ale macie dobry komputer, możecie skorzystać z programów umożliwiających używanie aplikacji mobilnych na PC, takich jak BlueStacks.

Spis treści

Simply Plural

Simply Plural to aplikacja stworzona dla mnogich, która pozwoli wam śledzić zamiany, ustawiać powiadomienia, pisać ze sobą na czatach i tworzyć systemowe ankiety do głosowania, a także udostępniać informacje o osobach członkowskich waszego systemu i aktualnych osobach frontujących waszym znajomym. Może być przydatna do dokumentowania waszej wiedzy o osobach członkowskich systemu. Jest darmowa i dostępna w polskiej wersji językowej. Możecie ją wyszukać w Sklepie Play, App Store albo po prostu używać wersji przeglądarkowej.

Lighthouse

Lighthouse to aplikacja przeglądarkowa, która pozwala współosobom na tworzenie własnych, zabezpieczonych hasłem dzienników, a także oferuje kilka funkcji przydatnych w pracowaniu nad systemową komunikacją. Zapewnia możliwość importu systemu z Pluralkit lub Simply Plural. Dostępna wyłącznie w angielskiej wersji językowej.

Discord

Discord jest komunikatorem często używanym przez systemy ze względu na działające na tej platformie boty Pluralkit i TupperBox, pozwalające na tworzenie pseudokont dla każdej współosoby. Prywatny serwer z jednym z tych botów może służyć do systemowej komunikacji, a serwer ze znajomymi ułatwić przekazywanie im informacji, z kim teraz piszą. Oprócz tego discord posiada przydatną opcję „oznacz jako nieprzeczytane”, której można używać, żeby następna osoba na froncie nie przegapiła istotnej wiadomości.

Zoom

Zoom może być dla systemów najwygodniejszą aplikacją do internetowych połączeń ze znajomymi, ze względu na możliwość łatwej i szybkiej zmiany pseudonimu w trakcie spotkania, która umożliwia zasygnalizowanie zamiany bez konieczności przerwania toczącej się właśnie rozmowy. Darmowa wersja pozwala na spotkania tylko do 40 minut, ale po zakończeniu tego czasu można utworzyć nowe spotkanie.

Obsidian

Obsidian to zaawansowana aplikacja do robienia notatek, którą możecie używać do dokumentacji. Ma opcję łączenia notatek w graf, dzięki czemu możecie mapować system przy okazji zapisywania informacji o osobach członkowskich. Można także dodawać linki do innych notatek, co można wykorzystać przy pisania o relacjach czy miejscu zamieszkania w wewnętrznym świecie. Dostępna na wszystkie popularne platformy, a do prywatnego użytku i bez synchronizacji między urządzeniami jest darmowa. Niestety brak polskiej wersji językowej.

TwiNote

Aplikacja do notatek udająca Twittera. Możecie w niej tworzyć konta i przełączać się pomiędzy nimi, żeby tweetować, komentować i lubić posty, a także pisać do siebie wiadomości, wszystko widoczne wyłącznie dla was. Podobną aplikacją jest Mytter, ale posiada mniej funkcjonalności.

pseudotweety wysłane przez kilka różnych osobowości
TwiNote można wykorzystać jako ciekawą alternatywę do prowadzenia systemowego dziennika.

Mystagram

Podobnie jak TwiNote, tylko że udaje Instagram. Możecie tworzyć dla siebie konta i wrzucać, komentować i lubić zdjęcia. Dostępna na iOS. Wersję na Androida można znaleźć na jednej internetowej stronce, ale nie możemy zagwarantować, że jest ona bezpieczna. Podobną aplikacją jest PhotoNote (ta już dostępna w sklepie Play).



Utworzono: 03.08.2024
Ostatnia aktualizacja: 01.04.2025