Przejdź do zawartości
Przewodnik po Mnogości
ustawienia

Natasza

rysunek osoby o niebieskich oczach i czarnych włosach do ramion

Medianowy (parazjanowy), monoświadomy, bezamnezyjny podsystem. Moje zbiorowe imię to Natasza, a zaimki on/jego, rzadko mówię o sobie „my”. Używam określenia osobowości, nie przepadam za częściami, a wobec osób zwykle nie mam nic przeciwko, chociaż w praktyce funkjonuję jako jedna osoba w naszym systemie.

Jestem zagubionym dorosłym na spektrum autyzmu z raczej dużą potrzebą wsparcia. Jestem niebinarny, aseksualny i demi-biromantyczny z preferencją na płeć męską. Mam synestezję i częściową afantazję. Zmagam się z depresją, lękami, dysocjacją, zaburzeniem parafilicznym i zaburzeniem odżywiania.

Jestem zablokowanym na froncie hostem naszego systemu. W zależności od okoliczności jestem też obrońcą, prześladowcą i opiekunem. Staram się bardzo, żeby wszystkie moje współosoby czuły się ważne i obecne w naszym codziennym życiu, ale nie potrafię zadbać nawet o samego siebie, więc nie do końca mi to wychodzi.

Dobro marginalizowanych grup szczególnie leży mi na sercu, zwłaszcza że sam należę do wielu z nich. Może nie jestem najlepiej przystosowany do aktywnej walki o równe prawa, ale wierzę, że warto. Sama mnogość to obecnie moje główne specjalne zainteresowanie, a Przewodnik po Mnogości stał się dla mnie mechanizmem radzenia sobie z tą przytłaczającą świadomością ilości cierpienia na całym świecie. Chcę przekazać dalej tę wiedzę, która nam pomaga we wszystkich aspektach naszego życia. Niestety przez to, że lubię robić wszystko sam, nie dopuszczam swoich współosób do tego projektu tyle, ile powinienem.