Przejdź do zawartości
Przewodnik po Mnogości
ustawienia

Materiały i pomoce

Zebrałośmy tutaj materiały i pomoce, które mogą być dla was przydatne, bez względu na to, czy sami jesteście mnodzy, czy dopiero się nad tym zastanawiacie, czy bliskie wam osoby mają dysocjacyjne zaburzenie tożsamości, czy może chcecie się przygotować na ewentualność spotkania kiedyś systemu na swojej drodze. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu coś, z czego będziecie mogli skorzystać. A jeżeli wolicie przyswajać wiedzę w innej formie, sprawdźcie nasz kanał na YouTubie.

Spis treści

ABC mnogości

Podstawy mnogości Trauma u systemów Udawana mnogość Naukowe dowody mnogości

Wspieranie osób mnogich

Jak traktować system? Pomoc w przypadku flashbacku Kiedy ponosisz winę za ich traumę

Odkrywanie swojej mnogości

Test na zaburzenia dysocjacyjne Współosoby a wyobrażenia Coming out jako system

Leczenie zaburzeń dysocjacyjnych

Po zauważeniu objawów DID/OSDD Samodzielna diagnoza Trzyfazowe leczenie DID/OSDD Zakotwiczanie Sposoby na zapominanie Radzenie sobie z osobami prześladującymi Systemowa współpraca Negacja w zaburzeniach dysocjacyjnych Wpływ leków na mnogość

Codzienne pomoce

Frontowe wskaźniki Pluralkit Simply Plural Faceclaimy Mapowanie systemu Metoda systemu koleżeńskiego

Wykorzystywanie potencjału umysłu

Tworzenie wewnętrznego świata Wejście do wewnętrznego świata Tworzenie współosób

Zewnętrzne materiały

Polecane przez nas materiały, nie tylko związane z mnogością, które także mogą się wam przydać:

Jeżeli potrzebujecie psychicznego wsparcia w sprawach dotyczących mnogości, tożsamości otherkin, parafilii, ateizmu czy innych, dla których nie ma jeszcze dedykowanych polskich linii wsparcia, piszcie śmiało na naszego maila! Nie gwarantujemy szybkich odpowiedzi (niestety możemy za to zagwarantować, że prawie na pewno nie będą szybkie), ale z pewnością postaramy się pomóc na tyle, na ile potrafimy.

Angielskie materiały

Najróżniejsze źródła, z których czerpiemy naszą widzę o mnogości i zaburzeniach dysocjacyjnych, poza artykułami naukowymi, które możemy wam polecić.